• Hádzaná žiakov SŠ

• 11. 2. 2018
        • Dňa 16.1. 2018 sa v telocvični SOŠ drevárskej konalo okresné kolo žiakov stredných škôl "Hádzaná žiakov SŠ". V úvodnom zápase našej skupiny sme nastupovali ako aucajder proti favorizovanému družstvu SOŠ drevárskej, kde sme na prekvapenie porazili favorita skupiny 8:14. Bol to vynikajúci vstup do turnaja, mužstvo nabralo sebavedomie, čo sa odzrkadlilo aj na ďalších výsledkoch. Druhý zápas sme opäť po zodpovednej hre bezproblémov porazili družstvo zdravotnej školy v pomere 13:17. V poslednom zápase našej skupiny sme sa stretli s družstvom gymnázia. Z našej strany už bolo rozhodnuté o víťazovi skupiny, aj napriek tomu sme dokázali potvrdiť 1 miesto v skupine víťazstvom 12:13. V samotnom finále turnaja sme sa stretli s SOŠ potravinárskou. Do zápasu sme vstupovali s odhodlaním dvojnásobného víťaza okresu poraziť, v úvode zápasu sme prehrávali 3:1. Z nepriaznivého stavu sme dokázali vyrovnať hru na 6:6, výsledok sa stále posúval gól na gól.

Chlapci bojovali o každú loptu, súper už bol nervózny, nečakal tak ťažký priebeh hry čo sa odzrkadlilo aj na faule na červenú kartu do konca zápasu. Škoda že sme hneď po minúte po taktickej chybe Tótha prišli o početnú výhodu a hra sa opäť vyrovnala. Nakoniec sa zápas skončil remízou 11:11. O celkovom víťazovi rozhodli sedem metrové hody. Žiaľ v 4 rozstrele Kováč nepremenil a tým pádom sme skončili na druhom mieste. Chlapci odohrali vynikajúci turnaj plný bojovnosti. Ďakujeme im za vzornú reprezentáciu školy a gratulujeme im ku krásnemu druhému miestu. Arpáš Adam, Belanský Juraj, Belohorec Dávid, Darmo Matúš, Ducký Radoslav, Gregor Peter, Hostačný Samuel, Koprda Tibor, Kováč Filip, Kuric Jan, Rusňák Martin, Tóth Jakub

• Mikuláš

• 7. 12. 2017
        • Dňa 6.12. 2017 nás opäť po roku navštívil Mikuláš aj so svojími pomocníkmi.

• Vianočné aranžovanie

• 6. 12. 2017
        • Dňa 27.11.2017 sa konalo školské kolo vianočne aranžovanie.

1. miesto: Lenka Beláková, III.B, 2. miesto: Jozef Mišík, IV.B, 3. miesto: Juraj Belanský, IV.B

• Imatrikulácie

• 10. 11. 2017
        • Dňa 3.11.2017 úspešne absolvovali naši prváci imatrikulácie. Aj tohtoročné imatrikulácie, boli plné prekvapení, zábavy, hier a súťaží. Prváci ich v zdraví prežili, a teda úspešne absolvovali.

• Dni klobás Podhájska

• 23. 10. 2017
        • 13. a 14. októbra 2017 sa naša škola SOŠ agrotechnická v Topoľčanoch zúčastnila 1.ročník Dni klobás v Podhájskej. V piatok súťažili žiaci vo výrobe klobás. Spracovali 10 kg mäsa a 4,5 m čriev. Výsledok bol veľmi chutný.

Naša žochárska klobása získala striebornú medailu. Dievčence farmárky a pestovateľky ponúkali špeciality nášho okresu repné pagáče – burgyňáky a mastný chlebík s cibuľkou. Za celkovú kreativitu, prezentovanie školy, nádherné kroje z topoľčianska, ale najmä za v kotlíku uvarený slivkový lekvár priamo na mieste sme získali celkovo striebornú medailu a finančnú odmenu 1000 eurV sobotu nás reprezentovali naši majstri a učiteliaNavarili výborný guláš z diviny, ktorý získal zlatú medailu.  Žocharíci a Žochári (ako sa družstvá volali) spropagovali našu školu naozaj s nadšením a hrdosťou za čo im patrí vďaka.