• Školský internát

• Náš internát je súčasťou Strednej odbornej školy agrotechnickej, Tovarnícka 1632, Topoľčany. Sme školský internát (ďalej iba internát) pre žiakov stredných škôl. Internát poskytuje výchovu a vzdelávanie, ubytovanie a stravovanie pre 49 žiakov z ôsmich stredných škôl v meste.

Ubytovacia kapacita internátu je 53 miest. Žiaci v internáte sú zadelení do 2 výchovných skupín: chlapci a dievčatá. Internát je umiestnený v budove školy C - 1 na treťom poschodí v uzavretom areáli. Chodba je rozdelená na chlapčenskú a dievčenskú časť presklenými dverami, na ktorých sa nachádza zvonček v prípade potreby počas noci. V budove internátu máme 22 izieb, študovňu, knižnicu, počítačovú miestnosť s pripojením na internet a tlačiarňou, spoločenskú miestnosť, kuchynku.

• Internát je vybavený bezdrôtovou internetovou sieťou (WIFI). Kuchynka je vybavená elektrickým sporákom s rúrou, hriankovačom, varnou kanvicou, mikrovlnnou rúrou, chladničkou. K dispozícii je žehlička a žehliaca doska. Žiaci ubytovaní v internáte môžu využívať posilňovňu, telocvičňu a športový areál školy i školskú knižnicu. Stravovanie je zabezpečené v školskej jedálni.

Na zabezpečenie výchovno – vzdelávacej činnosti máme k dispozícii počítače, laserovú tlačiareň, telovýchovné náradie a náčinie, TV, video, DVD, rádiomagnetofón a CD prehrávač, odbornú a populárnu literatúru, časopisy, hudobné nástroje a rôznorodý materiál na tvorivú výchovno – vzdelávaciu činnosť.

• Výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov spojených s ubytovaním v internáte je určená všeobecným nariadením zriaďovateľa internátu. Konkrétna výška príspevku je uvedená v rozhodnutí riaditeľa internátu na príslušný školský rok.

Žiadosť o prijatie do školského internátu

Výchovný program školského internátu

Školský poriadok školského intenátu