• Október - mesiac úcty k starším

• 25. 10. 2023
        • Tak ako končí leto a začína jeseň, prichádza staroba nenápadne a pomaly. Nedá sa jej vyhnúť. Staroba je výzva a neznamená koniec životnej aktivity. A preto školský parlament vyzval študentov na zbierku pre seniorov na spestrenie ich života. Do výzvy sa zapojili I.A, I.B, I.C, II.B, II.C, III.B, IV.A a prinesené darčeky sme odovzdali 23.10. 2023 do "Penzión" zariadenie sociálnych služieb Topoľčany.

• Osvienčim - Brezinka 12.10.2023

• 17. 10. 2023
        • Exkurzného vyučovania sa zúčastnili žiaci viacerých ročníkov. Venovali sa nám kvalifikované sprievodkyne. Spolu 3 hodiny návštevy týchto lágrov smrti nám všetkým zavrela ústa a prinútil nás zamyslieť sa nad tým, čoho je človek schopný. Kde sa zrodí toľko zla v človeku? Ako to dokázali zvládnuť väznení?

V týchto vyhladzovacích táboroch smrti fašisti vraždili tými najkrutejšími spôsobmi všetkých, ktorých vo svojej nadradenosti nepovažovali za ľudí. Začali poľskou inteligenciou, kňazmi, ruskými vojakmi. Svoj život tu ukončilo  najmä vyše milióna židov, starcov, žien a mužov v plnom zdraví, detí.