• Mladý zvárač 2016

• 18. 4. 2016
        • Stredná odborná škola technická Tlmače pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Nitrianskeho samosprávneho kraja, v spolupráci s Cechom zváračských odborníkov v Trnave a Slovenskými energetickými strojárňami Tlmače usporiadali 22. marca 2016 už deviaty ročník súťaže Mladý zvárač, ktorá sa uskutočnila v dielňach SOŠT Tlmače v areáli SES a.s. Slávnostné otvorenie sa konalo o 9. hodine v priestoroch Školiaceho strediska SES.

V mene organizátorov všetkých privítala Jana Mrázová, riaditeľka SOŠT Tlmače.  Po nej so svojím príhovorom vystúpil podpredseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Ing. Ladislav Marenčák. Ďalej sa prítomným prihovoril aj doc. Ing. Jozef Jasenák, PhD. z Cechu zváračských odborníkov v Trnave.  S pozdravom pre prítomných vystúpili aj majiteľ a riaditeľ spoločnosti Proficut zo Srbska Ing. Ivan Zabunov a Ing. Jozef Jenis, vedúci obchodnej skupiny Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra. Súťaže sa zúčastnilo 12 škôl, z toho jedno zo Srbska  a jedno z ČR .Súťažilo 36 žiakov v troch disciplínach. Naši žiaci ktorých pripravoval inštruktor zvárania Bc. Ján Remeň sa zúčastnili vo zváraní metódou 111 a 135. Umiestnenie našich žiakov v metóde 111, kde súťažilo 13 žiakov bolo: Ďurči Erik na 11.mieste a Martinček Marek na 9. mieste. V metóde 135 súťažilo 18 žiakov.

Naši žiaci Medo Miroslav obsadil 7. miesto a Vaško Šimon 11. miesto. Žiaci mali možnosť oboznámiť sa s novým prostredím  a odovzdávať si nadobudnuté skúsenosti a zručnosti, ktoré získali vo zváračskej škole a na súťaži. Na záver riaditeľka školy Ing. Jana Mrázová poďakovala všetkým, ktorí prispeli k úspešnému priebehu deviateho ročníka a zároveň pozvala všetkých na  jubilejný desiaty ročník súťaže v roku 2017. Mgr. Jozef Pakši Vedúci ZŠ

• SOČ - krajské kolo

• 12. 4. 2016
        • Dvaja talentovaní žiaci SOŠA Topoľčany reprezentovali našu školu v krajskom kole Stredoškolskej odbornej činnosti, ktoré sa uskutočnilo 6. apríla 2016 v Nitre. Peter Madaj si obhajoval prácu "Porovnávanie kvalitatívnych parametrov pri orbe na MVL AGRO, s.r.o. Malé Chlievany", získal 2. miesto a postupuje na celoslovenské kolo SOČ v Bratislave. Patrik Matušniak si obhajoval prácu "Návrh a realizácia sadovníckych úprav rodinnej záhrady v obci Dvorníky", získal 3. miesto. Konzultantom bola Ing. K. Vassová. Obom srdečne blahoželáme.

• Deň otvorených dverí 2016

• 14. 3. 2016
        • 9.3. 2016 sa otvorili dvere našej školy, školských dielní a areálu školy pre širokú verejnosť. Navštívilo nás 110 žiakov 8. a 9. ročníkov ZŠ a ich rodičia. Tridsiati z nich využili možnosť prezrieť si aj zmluvné pracovisko praktického vyučovania pre 4-ročný študijný odbor programátor CNC zváracích strojov a zariadení - firmu Pankl Automotive Slovakia s.r.o. Na školskom dvore bola možnosť povoziť sa kombajne (New Holland), traktoroch (Landini, Case IH, Deutzfahr) a nakladači (Mannitous).

Akcia bola spojená s výstavou drobných hospodárskych zvierat prasiatok, kozliatok, domácich miláčikov a aranžovaním veľkonočných ikeban. Ďakujeme všetkým zúčastneným firmám a priateľom školy. Mgr.Dagmar Lojková

• MO hádzaná

• 17. 1. 2016
        • Dňa 15.1.2016 sa na SOŠ drevárskej v Topoľčanoch konalo obvodné kolo v hádzanej. Naša škola sa umiestnila na treťom mieste a reprezentovali ju žiaci: A. Arpáš, J. Belanský, D. Ďurák, F. Kováč, R. Lutovský, M. Martinček, M. Medo, A. Pakši, M. Rusňák, E. Vančo.

• MK vo futsale

• 15. 1. 2016
        • Dňa 14.1.2016 sa uskutočnilo v Leviciach krajské kolo Nitianského kraja vo futsale. Zo siedmych družstiev sme sa umiestnili na treťom mieste. Našu školu reprezentovali žiaci: A. Arpáš, D. Báleš, D. Bečka, M.Benko, D. Cikatricis, A. Kaman, J. Meluš, R. Šobáň, O. Vrábel, P.Zachar